Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2023

Guinnessova kniha rekordů uspořádala v Británii anketu, jejímž cílem bylo vytvořit žebříček nejpopulárnějších písní v dějinách hudby. Zapojilo se 31 000 Britů.
Na nejvyšší příčce se překvapivě neumístila pacifistická píseň Johna Lennona Imagine, ani žádný z hitů skupiny Beatles, ABBA nebo krále rock'n'rollu Elvise Presleyho, ale nestárnoucí hit skupiny Queen Bohemian rhapsody. Cenu za nejlepší píseň v historii převzali ve středu v londýnském Dominion Theatre od jednoho z pořadatelů ankety a vydavatele Knihy největších hitů Davida Robertse dva členové skupiny: kytarista Brian May a bubeník Roger Taylor. Informovala o tom CNN.
Téměř polovina písní v "top ten" patří do repertoáru Beatles. Nejlépe se umístil jejich hit Hey Jude. Celkem mají "brouci" ve stovce největších "šlágrů" sedm písní. Nejnovější písní mezi deseti nejpopulárnějšími je Angels Robbieho Williamse. Elvis Presley má na "seznamu" tři ze svých hitů (Suspicious minds na 14. místě, Heartbreak hotel na 48. a Jailhouse rock na 94. pozici). Také písně "krále popu" Michaela Jacksona - Billie jean a Thriller - patří podle Britů k těm nejlepším. Punková scéna je zastoupena dvěma "trháky" od Sex Pistols - God save the Queen a Anarchy in the UK.

20 nejlepších písní podle Britů:

1. Bohemian rhapsody - Queen
2. Imagine - John Lennon
3. Hey Jude - Beatles
4. Dancing queen - ABBA
5. Like a prayer - Madonna
6. Angels - Robbie Williams
7. Strawberry fields forever - Beatles
8. Wannabe - Spice Girls
9. Yesterday - Beatles
10. Let it be - Beatles
11. Smells like teen spirit - Nirvana
12. Don't look back in anger - Oasis
13. Nothing compares 2 U - Sinead O'Connor
14. Suspicious minds - Elvis Presley
15. Billie Jean - Michael Jackson
16. Losing my religion - REM
17. Hotel California - Eagles
18. I do it for you - Bryan Adams
19. A whiter shade of pale - Procol Harum
20. With or without you - U2

(Lidové noviny)